fbpx

Sakari Pet

Kožní problémy? Objevte produkty řady Ribes

Dermatologické problémy jsou pro naše čtyřnohé pacienty vždy nástrahou. Patří totiž k nejčastějším u psů a koček všech věkových kategorií.
Čím jsou tyto problémy způsobeny? Příčin může být několik: vyšší teploty, línání srsti a kvetení různých rostlin mohou být příčinou svědění, zarudnutí, dermatitidy a alergií. Ale také potravinové intolerance, zažívací potíže, časté mytí agresivními přípravky mohou být příčinou těchto nepříjemností.
Nejvýraznějším problémem je jistě dermatitida, zejména u psů. Kůže je první obranou, kterou se naše zvířata chrání: představuje první linii obrany organismu proti vnějším činitelům a její hlavní funkcí je právě působit jako bariéra.
Z tohoto důvodu je zásadní zachovat její integritu a strava je vynikajícím spojencem.
Byly testovány pozitivní účinky omega-3, antioxidantů, jako je vitamín D, vitamín E a vitamín C, aniž by byla zanedbána správná hydratace.
Studie provedená výzkumníky z několika italských center navíc hodnotila účinnost nutraceutického přípravku na bázi oleje ze semen černého rybízu, tyndalizovaného Lactobacillus reuteri, oxidu zinečnatého a nukleotidů při snižování projevů onemocnění u psů s atopickou dermatitidou.
Proto je naše řada výrobků z dermatologické oblasti jednou z nejobsáhlejších a nejrozmanitějších v našem katalogu, od lokálních léčeb až po doplňky stravy: abychom se o naše čtyřnohé přátele postarali co nejlépe a předešli vzniku kožních problémů.
Mezi hlavní výrobky patří Ribes Pet Ultra.
Ribes Pet Ultra je doplňkové dietní krmivo s novou recepturou z roku 2020, díky níž je bohatší, chutnější (pasta, stejně jako gel, jsou chutné, což podporuje jejich příjem zejména u koček), snadno se podává ve dvojím složení V PASTĚ a v GELU u psů i koček. Je indikován k podpoře funkce kůže v případech dermatóz a nadměrného vypadávání srsti.
Obsahuje kyselinu gama-linolenovou z oleje ze semen černého rybízu ve správném poměru s omega-3 mastnými kyselinami, která umožňuje normální fungování kožní bariéry a podporuje lepší hydrataci. Jedinečná kombinace lopuchu a MSM umožňuje fyziologické udržení kožního metabolismu.
Dalším chutným produktem řady Ribes je Ribes Pet Symbio. I tento přípravek má dvojí složení: gel pro psy a pasta pro kočky a malé psy, což usnadňuje jeho podávání.
Ribes Pet Symbio je první doplňkové krmivo s vědeckými důkazy o platném spojení funkční výživy a farmakoterapie u atopické dermatitidy. Přírodní, bezpečné, hypoalergenní a účinné při podpoře kožní a střevní bariéry.
Několik studií prokázalo jeho účinnost a snášenlivost. Výsledky studie Mezinárodní Vědecké Konference ukazují, že všechny atopické subjekty jsou dysbiotické, což dokazuje zapojení střevní mikrobioty do patogeneze i klinických projevů topické dermatitidy. Zatímco druhá studie ukazuje, jak lze Ribes Pet Symbio kombinovat s jakoukoli farmakologickou léčbou.
Je indikován u atopických subjektů na udržovací léčbě bez svědění, při deprivační nebo eliminační domácí dietě, k obnovení perorální tolerance.
Nový přírodní dietní přístup k podpoře dermatologické pohody psů a koček najdeme pak v doplňkovém dietním krmivu pro psy a kočky Ribes Pet Sollievo.
Přibližně 30 % psů s dermatologickými problémy ve veterinární péči trpí svěděním. Tento přípravek působí právě tak, aby pacientovi ulevil od tohoto příznaku.
Jeho přírodní složení je vysoce účinné, jak ukazuje několik studií. Kožní endokanabinoidní systém je hluboce zapojen do udržování homeostázy kůže, funkce kožní bariéry a regenerace, zejména v případě svědění. Výsledky této studie ukazují, že v kůži psů s atopickou dermatitidou je imunoreaktivita receptorů CB1 a CB2 vyšší než v kůži zdravých zvířat. Endokanabinoidní systém tedy chrání kůži před účinky zánětlivých a/nebo alergických poruch, a představuje tak cíl pro léčbu kožních onemocnění.
Kombinace oleje ze semen černého rybízu a fytokomplexu konopného oleje se klinicky osvědčila. Olej ze semen černého rybízu poskytuje omega-6 a omega-3 mastné kyseliny, které jsou nezbytné pro integritu pokožky a její bariérovou funkci, pomáhají snižovat transepidermální ztrátu vody, podporují zvýšenou produkci protizánětlivých molekul a zajišťují dostatečnou tekutost buněčných membrán.
Pro lokální působení však existují dva velmi dobré produkty: Ribes Pet Ultra Dermatologický Šampon a Ribes Pet Ultra Dermatologická Emulze.
Dermatologický šampon pomáhá proti bakteriální kolonizaci pokožky. Má dezinfekční, zklidňující a regenerační účinky. V nedávné vědecké studii bylo zjištěno, že inovativní složení Ribes Pet Ultra Dermatologického šamponu je in vitro účinné proti rozvoji nejběžnějších patogenních kožních bakterií psů, včetně meticilin-rezistentních stafylokoků.
Díky synergické kombinaci ceramidů 1 a 6II s omega 6 mastnými kyselinami (linolovou a gama linolenovou) v šetrném složení (respektuje pH kůže psů a koček) pomáhá fyziologicky posilovat kožní bariéru a obnovovat hebkost a lesk srsti a zároveň brání perkutánnímu vstřebávání alergenů.
Ribes Pet Ultra dermatologická emulze působí proti stavu podráždění a alergie pokožky tím, že podporuje její hydrataci.
Byly hodnoceny účinky Ribes Pet Ultra dermatologické emulze na bázi esenciálních mastných kyselin a ceramidů na lokální klinické příznaky a funkci kožní bariéry u psů s atopickou dermatitidou. Ve skupině léčených psů bylo pozorováno více než 50% snížení lokalizovaných klinických příznaků, stejně jako významné snížení svědění a trans-epidermální ztráty vody, a to již po 30 dnech.
Výrobky obsahující ceramidy a esenciální mastné kyseliny mohou pomoci obnovit správnou funkci kožní bariéry a zmírnit lokální klinické příznaky, které se mohou objevit i u atopické dermatitidy.

Chcete-li se seznámit s konkrétním složením a dozvědět se více o jednotlivých výrobcích této řady, navštivte naše webové stránky www.sakaripet.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Shopping cart close