fbpx

Sakari Pet

Reuteral Pet: jedinečné složení a účinnost

V případě chronické dysbiózy, tj. změny rovnováhy mikroorganismů ve střevech našeho domácího mazlíčka, máme nový produkt, který je jedinečný svým složením.
Ve zdravém stavu by měl být střevní mikrobiální ekosystém, známý jako mikrobiota, udržován v rovnováze a k tomu slouží REUTERAL.
Reauteral Pet je doplňkové krmivo pro stabilizaci střevní flóry, ale jeho jedinečnost spočívá právě v jeho složení: obsahuje živý, vícekmenový L. reuteri DSM 32203 (NBF 1) (13,6 miliard v jedné kapsli), je vhodný pro psy všech věkových kategorií a jeho účinnost je klinicky ověřena.
Podívejme se, co to znamená.
Přítomnost L. reuteri DSM 32203 (NBF1) podporuje dobrý stav střev a napomáhá produkci antimikrobiálního reuterinu. Ten způsobuje, že koncentrace živých probiotik zůstává dlouhodobě stabilní a dochází k tvorbě polysacharidů. Na střevní sliznici se také vytváří biofilm s vysokou odolností vůči žaludečnímu pH a žluči, což zvyšuje schopnost přilnout ke střevní sliznici. V důsledku toho, zvýšení počtu živých mikroorganismů prospívá zdraví.
Dalším aspektem, který nelze podceňovat, je jeho bezpečnost: nevykazuje žádné faktory rezistence vůči antibiotikům a má vysokou perorální snášenlivost.
Biotika snižují množství patogenních bakterií tím, že zvyšují trávicí kapacitu, mastné kyseliny a neurotransmitery.
Výhody více kmenů jsou tedy rozmanité. Dokládá to i řada vědeckých studií.
L. reuteri DSM 32203 (NBF 1) zlepšil střevní parametry zvýšením počtu laktobacilů a snížením celkového počtu koliformních bakterií.
V časopise Biomedical Journal of Scientific & Technical Research byla provedena studie, která hodnotila účinnost specifického probiotického kmene L. reuteri NBF 1 DSM 32203 na střevní zdraví zdravých dospělých psů plemene zlatý retrívr a jejíž příznivý účinek byl potvrzen i hodnotami fekálního skóre. Na konci období studie byl navíc v léčené skupině zaznamenán významný nárůst počtu laktobacilů.
Údaje shromážděné v této studii uvádějí schopnost probiotického kmene L. reuteri NBF 1 DSM 32203 zlepšovat parametry kvality stolice, jako je vlhkost, u zdravých dospělých osob, vykazující zvýšení počtu laktobacilů a mírné snížení celkového počtu koliformních bakterií.
Další studie o účincích Lactobacillus Reuteri NBF 1 DSM 32203 je uvedena v článku v časopise Journal of Applied Microbiological Research, který byl proveden na univerzitě v Teramu a týkal se střevního zdraví zdravých dospělých psů plemene Bouledogue Francais a byl proveden stejným způsobem jako předchozí studie.

I v tomto případě došlo na konci sledovaného období k významnému zvýšení počtu laktobacilů v léčené skupině, což dokazuje schopnost bakteriálního kmene L. reuteri NBF 1 DSM 32203 zlepšit parametry kvality stolice u zdravých jedinců plemene Bouledogue Francais zvýšením množství laktobacilů, což je doprovázeno mírným snížením celkového počtu koliformních bakterií.
Reuteral Pet Dog se snadno skladuje a je jedinečný svým složením: 13,6 miliard živých probiotik v 1 kapsli. Bylo zjištěno, že L. reuteri je jedinou bakterií, která je skutečně schopna inhibovat růst patogenů v pozoruhodné míře a udržovat stabilní koncentraci laktobacilů až 21 dní po podání. Doplněk živé S. cerevisiae zlepšuje ukazatele gastrointestinální funkce u psů a moduluje střevní mikrobiotu a její funkce, podporuje eubiózu a střevní homeostázu a snižuje počet potenciálních patogenů.
Kdy se doporučuje?
Vždy v případě hydrolyzované, nízkotučné, vysokovláknité, vysoce stravitelné a/nebo s omezeným obsahem přísad a domácí stravy. Je ideální pro zvýšení variability střevních bakterií nebo po nadměrném zvýšení nestrávených živin ve střevním lumenu. Nakonec, v případě ztráty komenzálních bakterií (C. hiranonis) se sníženou přeměnou primárních žlučových kyselin na sekundární.

Pokud se chcete o Reuteral Pet dozvědět více a dozvědět se více o jeho složení, navštivte naše stránky www.sakaripet.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Shopping cart close