fbpx

Sakari Pet

Hořící žaludek? Je tu Gastrovom!

Žaludek je schopen produkovat velmi silné a koncentrované kyseliny, které přispívají k trávení zvláště složitých potravin.
Může se stát, že nesprávná strava bohatá na tuky, potraviny dráždící žaludeční sliznici nebo užívání léků může oslabit obrannou bariéru žaludku, takže sliznice je vystavena působení kyselin obsažených v žaludečních šťávách, což způsobí zánět žaludku, který běžně nazýváme gastritida.
Gastritida může být dvojího typu: chronická a akutní.
Akutní gastritida vzniká náhle a je obvykle omezena na 48 hodin. Chronická naopak představuje časté případy zvracení, které mohou trvat až dva týdny.
Nejčastějším příznakem u psů i koček je zvracení. Epizody zvracení je třeba přesně sledovat, aby se předešlo nástupu chronické formy a zasáhlo se včas.
Dalšími faktory, na které je třeba dávat pozor, jsou nadýmání břicha, úbytek hmotnosti, říhání a nevolnost v břiše.
Gastrovom je doplňkové krmivo pro psy a kočky všech věkových kategorií, které působí jako bariéra zabraňující stoupání žaludečního obsahu do jícnu.
Jeho gelové složení je navrženo tak, aby okamžitě přilnulo ke sliznici jícnu, a je chutné, takže se snadno podává i kočkám.
Jeho speciální složení přispívá k normální funkci gastroezofageálního traktu a k udržení normálního stavu žaludeční kyseliny, což podporuje normální funkci žaludeční sliznice. Použití přípravku Gastrovom gel je rovněž indikováno v případech nevolnosti a kinetózy u psů a koček.

Přestože je gastritida velmi častým onemocněním, je důležité včas rozpoznat problém pozorováním příznaků, pochopit příčiny a přistoupit k terapii, která zlepší zdravotní stav našeho čtyřnohého přítele.

Proč zvolit Gastrovom?
Protože jeho bariérový účinek zabraňuje stoupání žaludečního obsahu do jícnu a působí proti “kyselé kapse”: uhličitany při kontaktu se žaludeční kyselinou uvolňují CO2, který se vstřebává do gelu tvořeného pektinem/guarovou gumou/celulózou a vytlačuje ho nahoru, čímž podporuje jeho vznášení se nad žaludečním obsahem a výsledný bariérový účinek.
Jeho složení s hydrogenuhličitanem draselným a uhličitanem vápenatým navíc přispívá k udržení normální hladiny žaludeční kyselosti.
Gastrovom pomáhá udržovat normální funkci gastroezofageální sliznice a zároveň působí proti lokálním příznakům, jako je pálení a bolest.
V neposlední řadě podporuje tvorbu plovoucího ochranného filmu ve formě gelu, a to díky působení chondroitinu.
Účinnost Gastrovomu
Gastrovom prokázal schopnost udržet normální funkci žaludku.
Ve veterinární nemocnici I Portoni Rossi (Anicura) byla provedena studie na skupině pacientů 7 psů a 8 koček. Všichni pacienti měli příznaky jako nevolnost a zvracení. Po předběžném klinickém vyšetření a stanovení diagnózy byl přípravek Gastrovom podáván po dobu 7 dnů. Ke zlepšení došlo v průměru o 90 % za 2,25 dne!
Další silnou stránkou tohoto produktu je jeho chutnost, která usnadňuje jeho podávání: z 30 subjektů z řad psů a koček jej 95 % považovalo za chutný.

Více informací o jeho složení najdete na našich webových stránkách www.sakaripet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Shopping cart close