fbpx

Sakari Pet

Proti úzkosti a stresu u psů a koček je tu Relaxigen Pet

Psi a kočky mohou také trpět úzkostí a stresem.
Může jít o ojedinělé případy, okamžiky vyvolané konkrétní situací, ale mohou mít i dlouhodobé následky.
Stejně jako psi i kočky trpí separační úzkostí, ale důvody, které mohou u našich zvířat vyvolat stres a úzkost, jsou různé.
Podle průzkumu provedeného nadací Edgar Cooper Foundation patří hlasité zvuky (hromy, ohňostroje nebo práce v blízkosti domu) k hlavním příčinám stresu v domácnosti. Negativní vliv mají také návštěvy veterináře a dlouhodobá nepřítomnost člověka nebo stresující sociální situace, jako je blízkost agresivních zvířat nebo nových lidí.
Totéž platí pro změny v domácím prostředí, jako je příchod nového štěněte nebo stěhování, nedostatek duševní nebo fyzické stimulace a výběr neoblíbeného jídla, což dokazuje, že stejně jako u lidí může zdravý, vyvážený životní styl a příjemné prostředí přispět k duševní pohodě i u čtyřnohého přítele.
Co dělat?
Péče o pacienta patří mezi naše priority, a proto je v těchto případech doporučovaným přípravkem Relaxigen Pet.
Relaxigen Pet je doplňkové krmivo pro kočky a malé až středně velké psy všech věkových kategorií s Griffonia Simplicifolia, extraktem ze zeleného čaje a mikroenkapsulovaným tributyrátem, pro podporu pohody zvířat a obnovu klidu.
Jeho výhody:
Přírodní: může být podáván v jakémkoli fyziologickém stavu psům a kočkám jakéhokoli věku, a to i v případě jiných problémů a v jakémkoli stavu (např. v březosti).
Unikátní: díky svému složení působí neuroprotektivně, pomáhá kontrolovat emocionální reakce a působí také proti střevní dysbióze, která je velmi častá v případech změn chování.
Snadné: díky chutným tabletám se snadno podává pro všechny velikosti, protože tablety lze rozdělit na dvě nebo čtyři části.
A když už mluvíme o střevech…
Abychom našim zvířatům pomohli správně zvládat stresová období, potřebujeme také přizpůsobivý a odolný mikrobiom.
Studie v časopise Journal of Veterinary Behavior, provedená ve dvou skupinách, z nichž jedna byla kontrolována placebem, zahrnovala 40 psů ve věku 1 až 10 let: 30 s příznaky úzkosti a stresu (náhodně přiřazeno 20 k léčbě a 10 k placebu) a 10 bez příznaků úzkosti (kontrolní skupina). Léčebné skupině byl Relaxigen Pet cane® podáván jednou denně po dobu 60 dnů.
Současně byly odebrány vzorky stolice k porovnání střevní mikrobioty stresovaných a nestresovaných psů.
Výsledky
Chování léčených psů se zlepšilo v 95 % případů (19 z 20 psů) ve srovnání s 50 % ve skupině s placebem. Psi se stresovým chováním měli změněné složení střevní mikrobioty, což dokazuje její zapojení do emoční reakce subjektů.
Na konci léčby přípravkem Relaxigen Pet® došlo k významnému snížení počtu druhů Bacteroides spp., Prevotella spp. a Porphyromonas spp. Počet druhů Clostridium coccoides, Eubacte-rium rectale a Enterobacteriaceae se snížil. Tyto změny lze přičíst úpravě střevní mikroflóry kombinací tyndalizovaných bakterií, prebiotik a postbiotik (butyrát) v přípravku Relaxigen Pet®.
Vzhledem k tomu může dietní léčba zaměřená na kontrolu střevní dysbiózy přispět ke zlepšení adaptační, a tedy i behaviorální reakce zvířat na stres tím, že plně zapojí osu střevo-mozek.

Více informací o složení přípravku Relaxigen Pet naleznete na našich webových stránkách www.sakaripet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Shopping cart close