fbpx

Sakari Pet

Střevní potíže? Zkuste Carobin Pet Forte

Střevní potíže u psů a koček patří k nejčastějším. Mohou být způsobeny také stravou, která hraje klíčovou roli: náhlá změna stravy, potravinová alergie nebo intolerance nebo neopatrnost v jídle mohou vést k rozvoji případů akutního průjmu.
V závislosti na věku vašeho domácího mazlíčka by měla být přijata vyvážená strava, a pokud se vyskytnou zažívací problémy, je nezbytné přijmout opatření k obnovení střevní flóry.
Pokud váš čtyřnohý pacient trpí průjmovými případy, je Carobin Pet Forte určen právě pro Vás.
Carobin Pet Forte je doplňkové krmivo ve formě tablet nebo chutné pasty pro psy a kočky všech věkových kategorií, určené pro zvláštní výživu ke snížení akutních poruch vstřebávání ve střevech, během akutního průjmu a následné rekonvalescence. Složení obsahuje vysoce stravitelné sacharidy, mikrokapsulované třísloviny a oxid zinečnatý, mannanoligosacharidy (MOS), karobovou moučku, nukleotidy, vitamín B12 a vyšší hladinu elektrolytů, k podpoře normální reintegraci po průjmových epizodách.
Tento přípravek umožní včasný zásah, aby nedošlo k ohrožení zdraví zvířete. Působí jak na příznak průjmu, který blokuje, tak na jeho příčinu, tedy narušení střevní bariéry.

Podle studie v časopise Animals renomovaní veterinární lékaři zjistili, že podávání antibiotik v případech akutního průjmu je stále běžné, a provedli výzkum s cílem vyhodnotit účinky podávání kombinace antibiotik a nutraceutického přípravku u psů.
Studie provedená na skupině 30 psů rozdělených do dvou skupin, kteří trpěli akutním průjmem, ukázala, že u skupiny, které byl podáván nutraceutický přípravek, došlo ke zmírnění příznaků již druhý den. Skupina, která dostávala antibiotika, musela na zmírnění příznaků čekat až do třetího nebo čtvrtého dne.
Obavy z nárůstu rezistence vůči antibiotikům v souvislosti s nerozlišujícím používáním antimikrobiálních látek u lidí i zvířat naznačují, že je třeba se vyhnout empirickému používání těchto molekul u psů s průjmem. Tyto výsledky ve skutečnosti naznačují, že nutraceutická léčba měla podobný účinek jako preparáty s antibiotiky a může být vhodnou alternativou k běžně používané antimikrobiální léčbě.
Není pochyb o tom, že je vždy zapotřebí dalších studií, ale léčba rostlinnými extrakty, minerály, vitamíny, probiotiky a prebiotiky má ve srovnání s antibiotickým preparátem podobné klinické účinky.
Vzhledem k tomu, co bylo dosud uvedeno, Carobin Pet Forte působí rychle díky vyšší koncentraci tříslovin v jeho složení, je účinný díky mikroenkapsulaci složek a snadno se podává díky vysoké chutnosti (> 96 %), jak prokázaly testy chutnosti.
Jeho účinnost je prokázána při akutních střevních poruchách vstřebávání, během akutního průjmu a v období rekonvalescence po něm.

Více informací o jeho složení najdete na našich webových stránkách www.sakaripet.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Shopping cart close